Yatılı Hasta Bakıcı

Yatılı Hasta Bakıcı ;Her türlü zorluğun ve sorumluluğun üstesinden birlikte gelebilmek için yaşlılara ve hastalara bakım hizmeti vermekteyiz. Evde bakım hizmetlerimiz yatılı hasta bakımı ve günlük hasta bakımı olarak sınıflandırılmaktadır. Firmamız ve deneyim sahibi çalışanlarımız için güvenilirlik ön planda yer almaktadır. Kendinden emin, sorumluluğunun bilincinde, güler yüzlü, titiz ve işine önem veren çalışan kadromuz ile yatılı hasta bakıcı hizmeti aklınızda soru işaretleri bırakmayacak şekilde yürütülmektedir.

Yatalak Hastaların Bakımı

Yatalak hastalara bakmak ayrı bir özen ve sabır işidir. Firmamız bu konuda tecrübeli ve yetenekli olan çalışanlarla hizmet sunmaktadır. Yatalak hastaların ilaç saatlerinin takibi, temizliğinin yapılması, yatmaktan kaynaklanan yaraların oluşmasını önlemek adına hastanın belli aralıklarla çevrilmesi, yemek saatlerinin düzenli bir biçimde ayarlanması, gerektiğinde şeker, nabız ya da tansiyon ölçüm takibi yapılması, hastaya güven vermek, hastanın motive olabilmesi ve hayattan kopmaması için güler yüzlü ve olumlu destek sağlamak yatılı hasta bakıcı hizmeti sunacak çalışanlarımızın başlıca görevleridir. Ayrıca kitap okuma, müzik dinletme gibi ruha iyi gelen etkinlikler de hastaların tercihine sunulmaktadır.

Yaşlıların Bakımı

Yaş ilerledikçe hareket etmekte ve şahsi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan, hassaslaşan, kendini kuvvetsiz ve hasta hisseden yaşlılar için de yatılı hasta bakıcı sağlayan firmamız öncelik olarak yaşlı birey ile iyi anlaşmayı, dostluk bağı kurarak ihtiyaçlarına yardımcı olmayı görev bilmektedir. Temizlik ve hijyen kuralları yaşlı bakımında da önemli bir yere sahiptir. Sağlık problemleri yaşayan yaşlılar için uygun görülen tedavinin takibi, ilaçların hatırlatılması, psikolojik olarak destek sağlamak firmamızın görevidir. Ayrıca yaşlılara uygun egzersiz ve aktivitelerin yapılmasına yardımcı olmak da ruhsal açıdan daha umutlu ve mutlu yaşayan yaşlıların olmasını sağlamaktadır. Firmamız kadrosunda yaşlı bakımı konusunda becerikli, eğitimli ve özenli personeller tüm güvenilirlikleriyle hizmet vermeye hazır durumdadırlar.

Yatılı Hasta Bakıcının Özellikleri

Güven ve titizlik konusunda oldukça özenli davranan firmamız için yatılı hasta bakıcı personelinin kesinlikle sigara ve alkol kullanmaması önem arz etmektedir. Ayrıca sabırlı olması, temiz olması, sorumluluğunun bilincinde ve pratik zekâlı olması, çevik davranabilmesi, saygılı ve güler yüzlü olması önemlidir.

Yatılı Hasta Bakıcı
Yatılı Hasta Bakıcı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir